Mezinárodní soutěž Vlastimila Lejska pro klavírní dua 

Soutěž pořádá spolek ICLife pod záštitou Ministerstva kultury České republiky, hejtmana Jihomoravského kraje a  primátorky města Brna, za finanční podpory Jihomoravského kraje a statutárního města Brna, ve spolupráci s firmou Petrof, vilou Löw-Beer a Konzervatoří Brno ve dnech 24. – 26. června 2021.
pan lejsek (2).jpg

Mezinárodní soutěž Vlastimila Lejska (MSVL) pro klavírní dua je určena pro děti a mládež ze základních uměleckých škol, hudebních gymnázií, konzervatoří a akademií v České republice i zahraničí ve věkové hranici od 6 do 26 let.

Hlavním cílem této soutěže je podporovat nejen brněnské skladatele a mladé hudební talenty, ale propagovat město Brno jako takové napříč Českou republikou i za hranicemi naší vlasti.

Koncerty a soutěžní program se uskuteční v unikátních prostorách vily Löw-Beer.  Návštěvníci tak budou mít jedinečnou příležitost navštívit toto úžasné místo a poslechnout si pestrý hudební program. MSVL je chápána jako přípravná soutěž pro Mezinárodní Schubertovu soutěž klavírních duí, kterou založili manželé Lejskovi roku 1978, a která jako taková je ojedinělá na celém světě dodnes.

Čtěte dále